I Ogólnopolski Turniej Mini - Piłki Siatkowej Dziewczat "Sejny 2008"
  (2008-10-19)

W dniach od 17 do 19 października siatkarki z UKS „Jasieniak” uczestniczyły w I Ogólnopolskim Turnieju Mini- Piłki Siatkowej Dziewcząt Sejny 2008. W kategorii jedynek nasz klub reprezentowała Martynka Łukasik. Uczennica klasy IIIf. W jej grupie startowało 20 zawodniczek. Martyka zajęła miejsce IV w turnieju. W grupie klas IV ( dwójki) nasz klub reprezentowała Anna Baranowska i Kasia Kumirska. W ich kategorii wystartowało 18 zespołów. Nasze dziewczęta zajęły piąte miejsce. Klasy piąte (trójki) reprezentowały dwa nasze zespoły. Drużyna w składzie: Agata Sałańska, Paulina Okonek i Julka Tymańska zajęły II miejsce. W meczu finałowym uległy zespołowi z Moniek. Nasz drugi zespół w składzie: Gosia Dec, Ania Wroniewicz i Agnieszka Pochyluk wywalczył piąte miejsce w zawodach. W kategorii trójek wystartowało 21 zespołów. Klasy VI (czwórki) startowały w składzie: Kasia Abramik, Kasia Jakubowska, Patrycja Bukowska, Anna Wilkowska i Ela Baranowska. Nasze dziewczeta zajęły VII miejsce w zawodach. W turnieju wzięło udział 16 drużyn. Sejny jest to miejscowość położona 8 kilometrów od granicy z Litwą. Dlatego nie mogliśmy sobie odmówić przekroczenia granicy. Spaliśmy w klasie lekcyjnej na materacach wojskowych. Na turniej pojechaliśmy samochodami z panami: Piotrem Abramikiem, Markiem Sałańskim i Maćkiem Łukasikiem. Ponieważ turniej odbywał się na czterech salach gimnastycznych panowie byli również trenerami zespołów. Spisali się wyśmienicie. Bardzo dziękuję. Iwona Wilkowska