Międzynarodowy Turniej Minisiatkówki Junior Cup w Angermunde 21 - 22.11.2009.
  (2009-11-21)

W dniach 21-22.11.2009 siatkarze i siatkarki z naszego klubu uczestniczyły w międzynarodowym turnieju minisiatkówki „Junior – Cup U 14” w Angermunde w Niemczech. Wyruszyliśmy o czwartej rano. O godzinie 12 byliśmy w „Tropical Islands”. Po czterech godzinach zabawy w w tropikach wyruszyliśmy do Angermunde. Po drodze przejechaliśmy przez centrum Berlina. W sobotę rano rozpoczęliśmy turniej. W zawodach wystartowało po 10 zespołów chłopców i dziewcząt z Niemiec, Austrii i Polski. Ponieważ nie przyjechał zespół z Netzhoppers w kategorii chłopców udało nam się wystawić drugi zespół. Dziewczęta wgrały z S.C. Potsdam, Berliner Veriner Vorwarts, Schweriner S.C. w,hot Volleys Wien w. Przegrały z gospodyniami turnieju VC Angermunde I w. Nasze zawodniczki zajęły II miejsce w zawodach. Agata Sałańska znalazła się pośród trzech najlepszych zawodniczek turnieju. Nasz najlepszy zespół chłopców wygrał z VC Angermunde I m, VfL Lintorf, TSV Husum, z Drawskiem Pomorskim. Natomiast przegraliśmy z hot Volleys Wien m ( zespół z Austrii zajął I miejsce) i z Schweriner S.C. m ( zespół z Niemiec zajął II miejsce). Nasi chłopcy wywalczyli III miejsce w turnieju. Nasz drugi zespół chłopców odbiegał wzrostem i wiekiem od przeciwników ( Kuba Wilkowski chodzi do III klasy) jednak pokazali ducha walki. Wygrali dwa mecze i ostatecznie zajęli ósme miejsce w zawodach. Pośród trzech najlepszych siatkarzy turnieju znalazł się nasz zawodnik Maciek Kufel. Turniej w Angemunde był bardzo dobrze przygotowany. Najlepsi siatkarze i siatkarki otrzymali puchary, medale, wyróżnieni nagrody rzeczowe. Każda drużyna została obdarowana pamiątkowym zdjęciem. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki. Nawiązaliśmy nowe kontakty, podpisaliśmy umowę partnerską z klubem VC Argemunde. Myślę, że nasza przygoda zostanie na zawsze w pamięci dzieci. W imieniu siatkarek siatkarzy UKS „Jasieniak” bardzo dziękuje pani dyrektor naszej szkoły pani Elżbiecie Grabowskiej – Chanduszko za umożliwienie nam wyjazdu i wsparcie finansowe szkoły. Dziękuję WSM „Jasień” za pomoc finansową. Rodzicom za zaufanie. Za wspólny wyjazd i pomoc dziękuje pani Uli Piórczyńskiej i panu Markowi Sałańskiemu. SKŁAD DZIEWCZĄT: Agata Sałańska, Paulina Okonek, Julka Tymańska, Kasia Kumirska, Agnieszka Pochyluk. SKŁAD CHŁOPCÓW: I ZESPÓŁ: Wojtek Krysztofiak, Oskar Trzciński, Mikołaj Stefański, Maciek Kufel II ZESPÓŁ: Maciek Tomczak, Kuba Bukowski, Kuba Wilkowski, Marcin Wilkowski