MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ELBLĄGU
  (2010-06-06)

W dniach od 3 do 6.06.2010 w Elblągu odbywały się Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Grach Zespołowych. Wśród dziewcząt nasze województwo reprezentowała SP nr 85. Uroczyste rozpoczęcie zawodów, zapalenie znicza odbyło się na lodowisku MOSiR w Elblągu. Po losowaniu, znaleźliśmy się w grupie z Mońkami, Sulechowem i Kielcami. Pierwszego dnia dziewczęta zagrały bardzo dobrze i wygrały wszystkie swoje mecze 2:0. Następnego dnia graliśmy z Wrocławiem i Bobową. Pierwszy mecz wygraliśmy 2:1, drugi 2:0. W niedzielę jechaliśmy na mecz o pierwsze miejsce. W finale spotkaliśmy się z zespołem z Białej Podlaskiej. Niestety przegraliśmy 2:0. Tego dnia nasze przeciwniczki były lepsze. Najlepszą rozgrywającą turnieju została Paulina Okonek. Drugie miejsce w Polsce to bardzo dobry wynik. Nasza szkoła po raz drugi reprezentowała województwo na igrzyskach i pierwszy raz zdobylismy medal. Dlatego składam wielkie gratulacje dziewczętom. SKŁAD: Julka Tymańska, Paulina Okonek, Agata Sałańska, Ania Wroniewicz, Gosia Dec, Agnieszka Pochyluk,Ania Baranowska, Kasia Kumirska, Ola Myślińska. KLASYFIKACJA KOŃCOWA: I miejsce: SP 6 Biała Podlaska II miejsce: SP nr 85 Gdańsk III miejsce: SP nr 2 Mońki IV miejsce: SP nr 28 Toruń V miejsce: SP Borowno VI miejsce: SP nr 92 Wrocław VII miejsce: SP Bobowa VIII miejsce: Darkfil Tomaszów Mazowiecki IX miejsce: SP nr 222 Warszawa X miejsce: SP nr 3 Sulechów XI miejsce: SP nr 17 Kalisz XII miejsce: SP nr 39 Szczecin XIII miejsce: SP Iława XIV miejsca: SP 34 Kielce XV miejsce: SP nr 11 Kędzierzyn Koźle XVI miejsce: SP Góra Ropczycka