Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Małgorzaty Glinki.
  (2020-10-17)

W sobotę (17.10) w hali miejskiej w Lęborku zorganizowany został VIII Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Małgorzaty Glinki. W sobotę do rywalizacji przystąpiło po 18 dwójek dziewcząt i chłopców, w trzech grupach eliminacyjnych po 6 zespołów a w drugiej rundzie w tym samym systemie już o miejsca. W tym roku poziom tej najmłodszej kategorii był bardzo wysoki, zarówno u dziewcząt, jak i chłopców. Oglądaliśmy wiele zaciętych bojów a zawodnicy i zawodniczki popisywali się sporymi umiejętnościami siatkarskimi. W rywalizacji dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki UKS Jasieniak 1 Gdańsk. Drugie miejsce przypadło Gedanii Gdańsk a trzecie UKS Jasieniak 2 Gdańsk. Najwięcej radości miały nasze zawodniczki Julka Bogucka i Zuzia Durmaj. Wygrały wszystkie spotkania i wywalczyły złote medale. Na podium znalazł się również nasz drugi zespół dziewcząt: Julka Kasprów i Marta Kaczkowska. Dziewczęta zajęły III miejsce. Piąte miejsce wywalczyły nasze dziewczęta w składzie: Liliana Mielewczyk Paczkowska i Hania Wiśniewska. Wśród chłopców nasz najlepszy zespół ( Antek Babiuch i Bartek Torebko) wywalczył II miejsce. MVP zawodów została Julka Bogucka. Najlepsze zawodniczki Julka Durmaj i Julka Kasprów). Najlepszy zawodnik Bartek Torebko. Gratulacje !!! Klasyfikacja końcowa Dziewczęta 1. Jasieniak Gdańsk 1 ( Julka Bogucka i Zuzia Durmaj), 2. Gedania Gdańsk 1, 3. Jasieniak Gdańsk 2 ( Julka Kasprów i Marta Kaczkowska), 4. GAS Gdynia, 5. SP 85 Gdańsk ( Liliana Mielewczyk Paczkowska i Hania Wiśniewska), 6. Gedania Gdańsk 2, 7. GAS Gdynia 2, 8. SP 13 Koszalin, 9. Jasieniak Gdańsk 3 ( Zuzanna Kędzior i Kinga Szutkowska), 10. Trefl Gdańsk 1, 11. SPS Lębork 1, 12. Gryf Szczecinek 1, 13. Kaemka Starogard 1, 14. Trefl Gdańsk 2, 15. SPS Lębork 2, 16. UKS Libero Łebień, 17. Gryf Szczecinek 2, 18. Kaemka Starogard 2, Chłopcy 1. SPS Lębork 1, 2. Jasieniak Gdańsk 1 ( Antek Babiuch i Bartek Torebko), 3. Kaemka Starogard 3 4. UKS Iryda Cewice 1 5. Jasieniak Gdańsk 3 ( Igor Bagiński, Maks Mezai, Filip Witkowski) 6. SPS Lębork 2 7. Lolek Koszalin 1 8. SPS Lębork 3 9. Trefl Gdańsk 1 10. Trefl Gdańsk 2 11. Iryda Cewice 2 12. Jasieniak Gdańsk 2 ( Borys Torebko, Arseniusz Stopczyński i Tymek Malinowski 13. SP 13 Koszalin 1 14. UKS Libero Łebień 15. SP 13 Koszalin 3 16. Lolek Koszalin 2 17. Kaemka Starogard 2 18. SP 13 Koszalin 2