SP 85 MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA
  (2008-04-17)

I miejsce chłopców z SP 85 na Mistrzostwach Województwa w Jastarni. (17 kwietnia 2008 ) W Szkole Podstawowej w Jastarni rozegrany został turniej finałowy Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej chłopców z udziałem 6 drużyn, które uzyskały awans w rywalizacji ogólnowojewódzkiej. Wśród najlepszych drużyn znalazła się także reprezentacja SP 85. Uczestniczące w zawodach drużyny zostały podzielone na dwie grupy - po trzy w każdej. Zwycięscy grup tj. zespół SP nr 85 Gdańsk i SP w Jastarni spotkały się w finale o I miejsce, w którym gospodarze ulegli drużynie z Gdańska wynikiem 2:1; trzecie miejsce zajęła drużyna SP nr 8 Malbork. Jest to w bieżącym roku szkolnym najlepszy wynik sportowy uczniów szkoły podstawowej, którzy na codzień są zawodnikami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jasieniak”. Drużyna z Gdańska wystąpiła w składzie: Wojtek Żukowski, Piotr Wilkowski, Maciej Pochyluk, Jan Tomczak, Wojtek Prigara, Maciej Kufel, Łukasz Kufel, Maciej Twarowski, Łukasz Białas, Mikołaj Stefański, Oskar Trzciński. Zespół z Gdańska przygotowała do rozgrywek p. Iwona Wilkowska. Nagrody w turnieju ufundował WSZS, natomiast wręczali: Pani Katarzyna Tabor-Brzezińska - dyrektor SP oraz Pan Zbigniew Gajewski - sekretarz WSZS w Gdańsku I miejsce SP 85 z Gdańska II miejsce SP z Jastarni III miejsce SP z Malborka IV miejsce SP z Bartoszyce V miejsce SP ze Starogardu Gdańskiego VI miejsce SP z Tczewa