UKS JasieniakMłodzieżowa SiatkówkaMłodzieżowa Siatkówkalogo

Strona główna   Kontakt   Zaloguj


Uczniowski Klub Sportowy "Jasieniak" działa
przy Szkole Podstawowej nr 85 w Gdańsku.ul. Stolema 59, 80-177 Gdańsk
tel./fax 058 322-15-25

Menu
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Menu
O nas

Uczniowski Klub Sportowy "Jasieniak" działa przy SP nr 85 im Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego W Gdańsku.

Klub wpisano do ewidencji stowarzyszeń KF i związków sportowych UM w Gdańsku pod nr 17. Został zarejestrowany 26.08. 1996.

Celem Klubu jest planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów we wsparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe szkoły oraz pomoc organizacyjną, materialną rodziców i sympatyków Klubu. Angażowanie uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw, dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych. Kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości przez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych Klubu. Stworzenie możliwości rozwoju umiejętności sportowych.

Mimo, że Klub formalnie istnieje od tylu lat nie prowadziliśmy swojej działalności w pełni z powodu braku bazy sportowej. Organizowaliśmy imprezy np.: Osiedlowy Festyn Rodzinny, Olimpiada Zimowa, ferie na sportowo, liczne turnieje i zawody.

W roku szkolnym 2002/2003 oddano do użytku nową salę gimnastyczną. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Ireny Kubiak rozpoczęły działalność sekcje: piłki koszykowej, siatkowej i ręcznej. W roku 2005 sekcja piłki ręcznej przestała istnieć. W jej miejsce powstała sekcja piłki nożnej. Od tego czasu zawodnicy i zawodniczki naszego klubu uzyskują czołowe miejsca na licznych turniejach i zawodach na szczeblu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Latem i zimą wyjeżdżamy na obozy.

Dzięki pomocy Urzędu Miasta, SP nr 85 oraz naszych sponsorów, co roku organizujemy następujące imprezy: Rodzinny Osiedlowy Festyn Sportowy, "Osiedlowy turniej piłki nożnej o puchar dyrektora szkoły", "Olimpiada Zimowa "Jasień 200..", Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Minisiatkówce dziewcząt i chłopców "1", "2", "3", Rodzinny turniej dwójek siatkarskich o puchar WSM "Jasień", Turniej piłki siatkowej dziewcząt o puchar prezesa UKS "Jasieniak", konkursy: "Zostań Ratownikiem", "Zdrowy Styl Życia".

Stopka