VIII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców
  (2008-05-31)

Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni już ósmy raz był organizatorem ogólnopolskiego turnieju mini piłki siatkowej chłopców i dziewcząt dla klas trzecich i czwartych. W pierwszym dniu zawodów przeprowadzono eliminacje - dla 40. startujących zespołów - które wyłoniły po 6. drużyn do grup finałowych w każdej kategorii. Rywalizacja dziewcząt przebiegała pod dyktando zawodniczek UKS Jasieniak Gdańsk, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Pierwsze miejsce zajęły: Agata Sałańska, Julka Tymańska. Drugie miejsce: Paulina Okonek i Ania Wroniewicz. Trzecie miejsce: Agnieszka Pochyluk i Kasia Flis. Czwarte miejsce: Kasia Kumirska i Ania Baranowska - najmłodsze zawodniczki zawodów. Bardziej emocjonujący miał przebieg zmagań najmłodszych uczestników turnieju, z których zwycięsko wyszedł pierwszy zespół UKS w Jastarni w składzie: Adam Lenc i Grzegorz Konkol, pokonując UKS Jasieniak w składzie: Maciek Tomczak i Szymon Migas(III miejsce w zawodach) oraz drugi zespół z Jastarni reprezentowany przez Wojtka Stachowicza i Patryka Zwarę. Czwatrte miejsce w zawodach wywalczyli Jędrek Woźniak i Marcin Wilkowski. W grupie klas IV bezkonkurencyjny okazała się 1. drużyna UKS w Jastarni w składzie: Krystian Herrmann i Fabian Pieper (finaliści Mistrzostw Polski z ubiegłego roku), którzy w całym turnieju prezentowali bezbłędną technikę i taktykę gry. Drugie miejsce zajął zespół „Piast” Krotoszyn, a trzecie „Olimpijczyk” z Drawska Pomorskiego. Chłopcy z Jasieniaka w składzie: Maciek Kufel i Mikołaj Stefański zajęli IV miejsce. Klasyfikację drużynową wygrał UKS w Jastarni – 50 pkt., przed UKS „Jasieniak” Gdańsk – 34 pkt. i UKS „Suchanik” Gdańsk – 30 pkt.