Menu
Imprezy

Puchar Polski w Minisiatkówce - Zabrze 2008
  (2008-09-01)

Najmłodsze siatkarki UKS "Jasieniak": Agata Sałańska, Paulina Okonek i Julka Tymańska (grające w kategorii "dwójek") zdobyły srebrny medal na XIV Mistrzostwach w Minisiatkówce o Puchar "KINDER+SPORT". Zawody "Kinder+Sport" to kilkuetapowy (rozgrywany od kwietnia do czerwca) turniej dla dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych, mający charakter nieoficjalnych Mistrzostw Polski. Jego finał jest rozgrywany każdego roku w Zabrzu - pod koniec wakacji. Organizatorem programu jest Polski Związek Piłki Siatkowej, który realizuje mistrzostwa od 14 lat. Patronat nad programem po raz pierwszy objęła firma Ferrero. Sebastian Świderski, jeden z najlepszych siatkarzy na świecie i wielokrotny reprezentant Polski, został ambasadorem rozgrywek - wręczył nagrody zwycięskim drużynom w Zabrzu. Tak mało brakowało do zdobycia złotego medalu! W meczu finałowym pomiędzy naszymi zawodniczkami a zespołem z Białegostoku prowadziliśmy 20:15 następnie 22:18. Niestety pomimo tak dużej przewagi przegraliśmy 26:24. Szkoda ponieważ główną nagrodą dla złotych medalistek był wyjazd do klubu Sebastiana Świderskiego “Lube Bancha Macerata” we Włoszech. Nasi chłopcy startowali w kategorii "4". Zespół w składzie: Maciej Pochyluk, Jan Tomczak, Piotr Wilkowski, Wijtek Żukowski, Maciej Kufel, Łukasz Kufel zajęli 18 miejsce. Bardzo dziękuję za pomoc panu Markowi Sałańskiemu.