UKS JasieniakMłodzieżowa SiatkówkaMłodzieżowa Siatkówkalogo

Strona główna   Kontakt   Zaloguj


Uczniowski Klub Sportowy "Jasieniak" działa
przy Szkole Podstawowej nr 85 w Gdańsku.ul. Stolema 59, 80-177 Gdańsk
tel./fax 058 322-15-25

Menu
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Menu
Imprezy

Osiedlowy Festyn Sportowy
  (2011-09-24)

24.09.2011 na boiskach jasieńskiej szkoły odbył się XII Rodzinny osiedlowy festyn sportowy połaczony z dniem patrona Szkoły Podstawowej nr 85. Organizatorem imprezy był UKS Jasieniak przy współudziale Miasta Gdańsk, SP nr 85, Rada Osiedla Jasień.

Festyn jest imprezą, która na stałe weszła w kalendarz osiedla Jasień. Organizowany jest co roku w ostatnią sobotę września. Od trzech lat połączony jest z dniem patrona szkoły. Dzięki tej imprezie szkoła, UKS Jasieniak, oraz Rada Osiedla Jasień mogą wspólnie zrobić coś dla mieszkańców naszego osiedla.
Obok festynu sportowego odbyło się wiele imprez towarzyszących np. sprzedaż ciast, loterie fantowe, konkursy plastyczne. We wrześniu tego roku dzięki pani Iwonie Jasińskiej przyjechał ambulans Krewniacy gdzie mieszkańcy naszej dzielnicy oddawali krew. Imprezę uświetnił zespół muzyczny z Gimnazjum nr 48. Dużą popularnością cieszyły się stanowiska przygotowane przez Radę Osiedla Jasień: Gigantyczne piłkarzyki i Sumo. Mieszkańcy mogli zapoznać się z działalnością swoich radnych. Stanowisko swoje przygotowali również harcerze, gdzie zachęcali dzieci do wstąpienia w swoje szeregi.

Cały festyn przeprowadzany był w formie stacyjnej. Każda para dostała kartę uczestnictwa, na której zaznaczonych było 16 stanowisk.
Na każdym stanowisku było 2 sędziów, którzy czuwali nad prawidłowością przebiegu
danej konkurencji. Sędzia przed rozpoczęciem pokazał prawidłowe wykonanie
danej dyscypliny. Po czterech godzinach startu sędziowie przynieśli wyniki do sędziego głównego.
 Swoje siły można było zregenerować jedząc pyszną grochówkę przygotowaną przez panie z kuchni, lub  kiełbaskę z grila. Jeżeli ktoś był miłośnikiem ciasta miał prawdziwą ucztę. Mamy naszych uczniów przygotowały pyszne wypieki. Pieniądze zebrane na loterii i ze sprzedaży ciast samorząd uczniowski przeznaczył na zakup szafek dla uczniów klas IV.

Uroczyste zakończenie, wręczenie nagród nastąpiło o godzinie 13:30. Nie było par przegranych. Każdy zawodnik otrzymał soczek, batona oraz pamiątkowy medal.
Na zakończenie festynu odbyło się losowanie nagród: biletów do kina, plecaków, toreb, piłek, oraz innych gadżetów przygotowanych przez naszych sponsorów. Za wygranie Gigantycznych piłkarzyków drużyna FC Galaktikos otrzymała talony na pizzę z Rimini. II miejsce zajął zespół FC Złote Kalesony. W nagrodę otrzymali talony na pizzę z Wiszących Ogrodów. III miejsce zajął zespół: FC Spółka ZŁO. W nagrodę otrzymali talony na lody z cukierni na ulicy Rycerza Blizbora.
W konkurencji ?Sumo? pierwsze miejsce zajął Wojtek Krysztofiak, uczeń II klasy gimnazjum.
II miejsce zajęła Anna Wilkowska, III miejsce: Piotr Leśniewski i Kordian Radzikowski, IV miejsce: Marcin Wilkowski, Bartek Wawrzyniak, Ignacy Orłowski i Jakub Wilkowski, V miejsce: Maciek Tomczak, Piotr Wołodźko, Kamila Urbańska, Klaudia Oszczudłowska, Kuba Dobraczyński, Zuzia Wroniecka. Zwycięzcy w Sumo otrzymali zestawy pączków, jajka z niespodzianką, soczki.
Po wreczeniu nagród mieszkańcy dalej mogli korzystać z zabawy w Sumo, lub grać w Gigantyczne piłkarzyki do godziny 17.

Odbiorcami projektu byli mieszkańcy osiedla Jasień, Wiszące Ogrody, Kiełpinem i Szadółki. Dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz ich rodzice. Staraliśmy  się aby były z nami dzieci niepełnosprawne z klas integracyjnych. W imprezie wzięło udział około 350 osób.
Festyn dostarczył wiele radości dzieciom i ich rodzicom. Był okazją do spotkania znajomych, wspólnych rozmów i miłej zabawy. 

Dziękujemy naszym sponsorom Miastu Gdańsk, Radzie Osiedla Jasień, firmie PZU, Lotos, Good Luck Club, BZWBK, pizzerii Rimini, pizzerii  z Wiszących Ogrodów, cukierni mieszczącej się na ulicy Blizbora, pani Agnieszka Bogusławskiej prowadzącej sklepik szkolny, rodzicom którzy przygotowali ciasta lub fanty na festyn.
Stopka