I miejsce naszych siatkarzy z klas 5 na MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA
  (2012-04-22)

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Jasieniak uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w mini piłce siatkowej trójek i dwójek, które rozegrane zostały w ostatnią niedzielę (22 kwietnia) w Gdańsku. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn (w każdej kategorii wiekowej )- zwycięzców dwóch półfinałów - (w tym po dwa zespoły z Jasieniaka) .  Zarówno w kategorii 2 jak i 3 uczestnicy zawodów zostali podzieleni na trzy grupy eliminacyjne, z których po dwie drużyny awansowały do finału.

W klasyfikacji 3 nasze dwa zespoły awansowały do grona sześciu najlepszych drużyn Pomorza. Nasz pierwszy zespół był bezapelacyjnie najlepszy, wygrał wszystkie swoje mecze. Chłopcy zostali Mistrzami Województwa i będą reprezentowali Pomorze na Mistrzostwach Polski odbywających się pod koniec czerwca w Zabrzu. Nasz drugi zespół wywalczył VI miejsce w turnieju. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został wybrany Jakub Wilkowski.

Wyniki końcowe zawodów:
1. UKS Jasieniak I Gdańsk ( Jan Brzeziński, Jakub Wilkowski, Piotr Wołodźko)
2. SP nr 9 Rumia
3. UKS w Jastarni I
4. UKS Relaks Dziemiany
5. UKS Suchanik Gdańsk
6. UKS Jasieniak I Gdańsk (Piotr Leśniewski, Adam Józefiak, Rafał Kąkol)
7. UKS w Jastarni II. UKS w Jastarni II
8. ULKS Wicher Gnieżdżewo

9. UKS Omega Gdynia
10. KATS Alpat Gdynia II
11. UKS Relaks Dziemiany II
12. UKS Suchanik Gdańsk II

W klasyfikacji 2 UKS Jasieniak reprezentowały dwa zespoły. Wszyscy nasi zawodnicy dzielnie walczyli o każdy punkt.

Klasyfikacja końcowa - dwójki:

1. UKS Suchanik Gdańsk I
2. Trefl Gdańsk
3. UKS Suchanik Gdańsk II

4. UKS Jasieniak Gdańsk I ( Maciek Guzowski, Marcin Kwiatkowski)
5. ULKS Wicher Gnieżdżewo
6. ZS Nebrowo Wielkie
7. UKS Jasieniak Gdańsk II ( Krzyś Dąbrowski, Kacper Polaczyk, Kamil Leśniewski)
8. Zatoka 95 Puck
9. SP 9 Rumia
10. UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdańsk I
11. UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdańsk III
12. UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdańsk II

Medale i dyplomy wręczał Pan Stanisław Kwiatkowski wiceprezes PWZPS. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci słodyczy. Dla pierwszych trzech drużyn w obu kategoriach oprócz medali i dyplomów firma Kinder ufundowała sprzęt sportowy w postaci piłek, siatki i torby na piłki.