UKS JasieniakMłodzieżowa SiatkówkaMłodzieżowa Siatkówkalogo

Strona główna   Kontakt   Zaloguj


Uczniowski Klub Sportowy "Jasieniak" działa
przy Szkole Podstawowej nr 85 w Gdańsku.ul. Stolema 59, 80-177 Gdańsk
tel./fax 058 322-15-25

Menu
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Menu
Imprezy

I miejsce naszych siatkarzy na Mistrzostwach Polski w Zabrzu o Puchar Kinder + Sport.
  (2012-07-02)

     W sobotę po zakończeniu roku szkolnego nasi siatkarze z klas V wyruszyli na Mistrzostwa Polski o Puchar Kinder + Sport do Zabrza. W tym samy dniu ich koleżanki i koledzy z UKS Jasienik wyjechali na obóz do Ochotnicy Górnej. Zamiast rozpoczynać wakacje, czekała ich walka o najwyższe nagrody pucharu Kinder + Sport 2012. Jechaliśmy z dużymi nadziejami ale i z pokorą, której rok temu nauczyli nas chłopcy z Radlina. To właśnie z nimi przegraliśmy pólfinał i zajęliśmy III miejsce.

Nocowaliśmy w Katowicach w internacie. Wieczorem odbyło się losowanie grup. Niestety los nie był dla nas zbyt łaskawy. Wylosowaliśmy zespół z Grudziądza i zespół z Radlina, który był ubiegłorocznym zwycięzcą zawodów. Na pocieszenie trenerka powiedziała nam, że nagrodą glówną zawodów nie jest wyjazd na Olimpiadę do Londynu a obóz w Zielonej Górze i pobyt z siatkarzami naszej reprezentacji na Memoriale Huberta Wagnera.

W niedzielę rano rozpoczęły się zawody. Wygraliśmy ze Stalą Grudziądz (kujawsko-pomorskie), wygraliśmy z Górnikiem Radlin (ślaskie). Po obidzie pokonaliśmy zespły: Piast Krotoszyn (wielkopolskie), UKS Leżajsk (podkarpackie), Polon Krotoszyn (wielkopolskie). Po pierwszym dniu zmagań znaleźliśmy się w pierwszej ósemce.

W poniedziałek rano aby awansować do pierwszej czwórki musieliśmy pokonać chłopców z Górnika Radlin (śląskie), z BAS Bialystok (podlaskie), z UKS Ren but Złotoryja (dolnośląskie). Wygraliśmy wszystkie mecze i z pierwszego miejsca awansowaliśmy do pierwszej czwórki.

W meczach o medal zwycięzca grupy grał z zespołem, ktory zajął miejsce drugie w innej grupie. Aby móc walczyć o pierwsze miejsce musieliśmy wygrać z zespołem UMKS MOS Wola Warszawa (mazowieckie). Tak też się stało, wygraliśmy 25:15.

W meczu finałowym spotkaliśmy się z zespołem AKS Rzeszów (podkarpackie). WYGRALISMY !!!

Jesteśmy bardzo szczęśliwi: Jakub Wilkowski, Piotr Wołodźko, Jan Brzeziński, Piotr Leśniewski i trener Iwona Wilkowska.

Organizatorem turnieju był Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z okręgowymi związkami, Fundacją Polska Siatkówka oraz JM Marketing Group. Głównym partnerem turnieju o Puchar Kinder + Sport jest firma Ferrero, natomiast organizatorem akcji była agencja reklamowa Communication Unlimited i JM Marketing Group. Patronat Honorowy nad rozgrywkami Kinder + Sport sprawują Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.

Firma Ferrero Polska ufundowała nam nagrody w postaci: dresów, strojów sportowych, nakolanników, słodyczy, sprzętu sportowego dla klubu, olbrzymiego pucharu i wyjazd na mecze Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Zielonej Górze, podczas którego spotkamy się z kadrą Polski, która prosto z Memoriału uda się do Londynu, aby walczyć o medale igrzysk olimpijskich. Podczas memoriału Wagnera będzie nam towarzyszył Sebastian Świderski, pod którego fachowym okiem odbędą treningi siatkarskie.

Puchary i medale obok ważnych osobistości wręczali nam czołowi siatkarze: Sebastian Swiderski, Piotr Gruszka i Paweł Woicki.

Informacje o zawodach, zdjęcia można znaleźć na stronie

www.kindersport.pl

CHŁOPCY:
1. UKS Jasieniak Gdańsk SP 85 
2. AKS Rzeszów
3. UMKS MOS Wola Warszawa
4. Górnik Radlin
5. UKS Piast Krotoszyn
6. BAS Białystok
7. UKS Ren-but Złotoryja
8. PSP19 Kędzierzyn-Koźle
9. Ibis Mirzec
10. SP3 Volley Gubin
UKS 22 Kraków
12. Siatkarz Wieluń
13. UKS Metro Warszawa
14. UKS Polon Krotoszyn
15. UKS Dwójka Milicz
16. UKS Trójka Leżajsk
17. UKS Olimp I Opole Lubelskie
18. UKS Serbinów Biała Podlaska
19. UKS Olimp II Opole Lubelskie
20. KS Stal Grudziądz
21. SP4 Bydgoszcz
22. Gorlicki Klub Piłki Siatkowej
23. SP30 Olsztyn
24. UKS Dwójka II MiliczStopka