Volleymania Orliki 2012
  (2012-10-06)

ogólnopolskiego Orlik Volleymania poznaliśmy zwycięzców w młodszej kategorii wiekowej. U dziewczyn najlepsze okazały się Desperatki Legionowo, w kategorii chłopców pierwsze miejsce przypadło ekipie UKS Siata Łódź.

Pierwszy dzień turnieju Orlik Volleymania przebiegał pod dyktando pogody. Zawodników i zawodniczki przywitało piękne słońce, które utrzymywało się nad Placem Mancowym w Sopocie przez kilka godzin. Potem nad boiskami przelotnie zaczął padać deszcz, który zamienił się w ulewę. Całe szczęście, że na pięknie przygotowanych ośmiu boiskach udało się rozegrać wszystkie mecze fazy grupowej zarówno dziewcząt jak i chłopców. Warunki pogodowe pogarszały się jednak z minuty na minutę. Decyzją organizatorów oraz trenerów turniej przeniósł się na pobliską halę Sopockiego Klubu Tenisowego. W hali została rozegrana decydująca faza turnieju. Ćwierćfinały i półfinały były bardzo zacięte i przyniosły wiele emocji. Bardzo zacięte spotkanie rozegrały w ćwierćfinale Desperatki Legionowo oraz Libero 1 Starogard Gdański. Mecz zakończył się tie ? breakiem, w którym walka toczyła się punkt za punkt. W decydującej fazie seta więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Legionowa i wygrały 16:14. Desperatki w półfinale odniosły łatwe zwycięstwo z PG 1 Kluczbork i czekały na rywala w finale. Ekipą która uzupełniła skład finału okazała się drużyna Gimnazjum Sejny. Była to duża niespodzianka, ponieważ zawodniczki z Sejn ograły faworyzowany MKS MOS Słupca. W finale drużyna z Legionowa wygrała pierwszego seta i kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Drugi set również wygrały Desperatki i to one cieszyły się ze zwycięstwa w wielkim finale. Należy podkreślić, że drużyna z Legionowa powtórzyła wynik z zeszłego roku, co pokazuje dobrą pracę z młodzieżą w tym mieście. Trzecie miejsce przypadło drużynie MKS MOS Słupca.
Wśród chłopców bardzo dobrze grał zespół Meszki Toruń. Bez straty seta awansowali do półfinału i stali się głównym faworytem do wygrania całego turnieju. Bardzo dobre wrażenie sprawiał też zespół UKS Siata Łódź, który również wygrał grupę bez straty seta. Jak się później okazało łodzianie okazali się bezkonkurencyjni w swojej kategorii wiekowej. Jak walec rozjeżdżali kolejnych rywali i bez problemu awansowali do finału pokonując po drodze zespoły SP Pasym i Kangur Nowy Tomyśl w półfinale. Przeciwnikiem łodzian w finale okazało się Gimnazjum nr 2 ze Stalowej Woli. Zawodnicy Ci w ćwierćfinale ograli SP Jadowniki a w półfinale faworyzowane Meszki Toruń po zaciętym meczu 2:1. Finał był zacięty, ale to drużyna UKS Siata Łódź okazała się lepsza. Mocne ataki i szczelny blok spowodował, że mimo wielkiej ambicji drużyny ze Stalowej Woli, łodzianie zwyciężyli 2:0 i bez straty seta w całym turnieju zwyciężyli tegoroczną edycję Orlik Volleymania. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy Meszki Toruń.
Turniej Orlik Volleymania był bardzo emocjonujący i zacięty. Drużyny walczyły o każdą piłkę ale zgodnie z zasadami fair- play. Można tylko żałować, że piękny obiekt na Placu Mancowym został połowicznie wykorzystany i deszcz popsuł trochę plany organizatorom. Orlik Volleymnia okazała się po raz kolejny pięknym siatkarskim świętem.
Siatkarze z UKS Jasieniak w fazie grupowej spotkali się z zespołami ze Stalowej Woli ( przegraliśmy 2:1), z druzyną Plasu Kielce ( wygraliśmy 2:1), z zespołem z Moniek wygraliśmy 2:0.
W ćwierćfinale spotkaliśmy się z zespołem z Nowego Tomyśla. Po zaciętym pojedynku przegraliśmy 2:0 i musieliśmy pożegnać się z zawodami. Skład naszego zespołu: Piotr Wołodźko, Witold Klimas, Jan Brzeziński, Mateusz Leszman, Jakub Wilkowski, Piotr Leśniewski.