Menu
Imprezy

Gratulacje dla Agaty !
  (2012-10-07)

Gratulaje dla naszej byłej zawodniczki Agaty Sałańskiej za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Orliki Volleymania. Agata z zespołem Energa Gedania w meczu finałowym pokonała zespół Gwardii Wroclaw 2:1. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zacięta walka, emocjonujące mecze i wyrównany wysoki poziom, tak można podsumować drugi dzień finału Orlik Volleymania. U dziewczyn bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki Gedanii Gdańsk, które w finale pokonały Gimnazjum nr 5 Wrocław. Trzecie miejsce przypadło drużynie Gimnazjum nr 4 Bełchatów. W kategorii chłopców faworyzowane Gimnazjum nr 15 Bydgoszcz zwyciężyło po emocjonującym finale z drużyną Dunajec MPW Nowy Sącz. W finale pocieszenia zwycięstw odniosło Gimnazjum nr 5 Wrocław.

Podczas drugiego dnia finału ogólnopolskiego Orlik Volleymanii w Sopocie powtórzył się scenariusz z soboty. Faza grupowa przy pięknej pogodzie została rozegrana na boiskach trawiastych Placu Mancowego w Sopocie. Na nieszczęście organizatorów po raz drugi pogoda postanowiła spłatać figla i pod koniec rozgrywek w fazie grupowej zaczął padać rzęsisty deszcz, który uniemożliwił dalszą rywalizację na świeżym powietrzu. Tak jak w sobotę rozgrywki pucharowe zostały przeniesione na pobliską hale Sopockiego Klubu Tenisowego i tutaj zapadły najważniejsze rozstrzygnięcia drugiego dnia turnieju.
W kategorii chłopców znakomicie radził sobie zespół Gimnazjum nr 15 Bydgoszcz. Bez problemu zwyciężył swoją grupę, a potem z łatwością ograli Plas Kielce. W półfinale rozgromili Gimnazjum nr 5 Wrocław i byli głównym faworytem do zwycięstwa. Nieoczekiwanie drugim finalistą została drużyna Dunajec MPW Nowy Sącz. Stali się oni czarnym koniem rozgrywek. Już w fazie grupowej wyeliminowali Gimnazjum Sportowe Rzeszów. W ćwierćfinale i półfinale potrzebowali tie- breaków by wygrać odpowiednio z Gostyniem oraz z UKS-em w Jastarni. Finał rozpoczęli znakomicie i wygrali pierwszego seta. Potem do głosu jednak doszli bydgoszczanie. W drugim secie zagrali zdecydowanie lepiej a w tie ? breaku zmęczeni gracze z Nowego Sącza nie dali rady i to Gimnazjum Bydgoszcz zwyciężyło w drugiej edycji Orlik Volleymania.
W kategorii dziewcząt koncertowo od początku do końca turnieju grały zawodniczki Gedanii Gdańsk. Dość powiedzieć, że w fazie grupowej oraz w ćwierćfinale i półfinale nie straciły seta grając bardzo dojrzałą i efektowną siatkówkę. Drugim finalistą została ekipa Gimnazjum nr 5 z Wrocławia, które po zaciętym boju pokonały Gimnazjum nr 4 Bełchatów. Finał był bardzo emocjonujący a walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce pierwszego seta więcej zimnej krwi zachowały gdańszczanki i to one cieszyły się z wygranej w pierwszym secie. Druga odsłona zdecydowanie lepsza gra wrocławianek, która po serii bloków gładko wygrały 11:4. Tie ? break to prawdziwy horror. Gimnazjum nr 5 Wrocław szybko objęło prowadzenie i przy stanie 6:4 miało dwie piłki meczowe. Gdańszczanki pokazały jednak charakter, wygrały cztery piłki z rzędu i zwyciężyły ostatecznie 8:6 i w całym meczu 2:1.
Drugi dzień jak i cały turniej Orlik Volleymania okazał się wielkim sukcesem. Rozmach z jakim został zrealizowany jak i duża liczba startujących drużyn w turnieju pozwala mieć nadzieję, że ta impreza na stałe zostanie wpisana do kalendarza siatkarskiego i z roku na rok będzie coraz większa co przyczyni się do popularyzacji siatkówki.