UKS JasieniakMłodzieżowa SiatkówkaMłodzieżowa Siatkówkalogo

Strona główna   Kontakt   Zaloguj


Uczniowski Klub Sportowy "Jasieniak" działa
przy Szkole Podstawowej nr 85 w Gdańsku.ul. Stolema 59, 80-177 Gdańsk
tel./fax 058 322-15-25

Menu
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Menu
Imprezy

V Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców o Puchar Pomorza.
  (2013-02-24)

W dniach 22-24 lutego w gdańskiej Szkole Podstawowej 42 odbyła się piąta edycja Pucharu Pomorza. Turniej trójek i czwórek chłopców zogranizował UKS Suchanik Gdańsk.

Impreza, jak co roku, zgromadziła jedne z najlepszych drużyn mini siatkówki chłopców z terenu całej Polski. Rekordziści - reprezentanci Krotoszyna, Białegostoku, Warszawy i Suwałk, pokonali ponad 350 km w jedną stronę, aby przez trzy dni walczyć w zasypanym śniegiem Gdańsku o Puchar. Nikt nie ukrywał, że towarzyski turniej stanowi ostatni sprawdzian przez rozgrywkami Kinder+Sport. Dlatego wszyscy przystąpili skoncentrowani i zdeterminowani, aby walczyć na 100% swoich możliwości.

Krzysztof Jankowski - prezes UKS Suchanik, przy wsparciu głównego sponsora - firmy Procad, zawodniczek i zawodników Klubu oraz rodziców, przygotował wspaniałe zawody dla prawie 180 chłopców z 41 zespołów trójek i czwórek. 

Turniej czwórek zakończył się absolutnym zwycięstwem I składu UKS Jasieniak Gdańsk. Nieprawdopodobne warunki fizyczne zawodników - Wołodźko, Brzezińskiego i Pastuszaka, połączone z wyszkoleniem technicznym bardziej przypominającym starszego młodzika niż mini siatkarza, powodowały spustoszenie w szeregach rywali. Niekwestionowane zwycięstwo drużyny prowadzonej przez trener Iwonę Wilkowską, potwierdzone zostało wysoką wygraną ze srebrnym medalistą - UKS Piast Krotoszyn (21:9). Niestety dla widzów, trener Piotr Robakiewicz nie mógł dysponować najważniejszym ofensywnym zawodnikiem swojej drużyny - Patrykiem Fołtynowiczem, który chorobą przepłacił udział w zawodach. Piast stracił nie tylko filar ataku, lecz również wiarę w zwycięstwo w całym turnieju. Szansę na rewanż będzie miał już niedługo - podczas Platan Cup organizowanego przez UKS Jasieniak i SP 85 w Gdańsku. Sporą niespodziankę sprawił zespół UKS Dwójki Milicz, który tocząc mordercze boje z SUKSS Suwałki I (24:22), BAS Białystok I (21:19) oraz MKS MOS Turek I (24:22), zdobył brązowy medal Pucharu Pomorza.
Dziś na boiskach obserwowałem dużo zabawy, walki i techniki. Moją uwagę zwracał jednak pierwszy skład UKS Jasieniak. Nie sposób oderwać wzroku od dobrze poukładanej czwórki z Gdańska. Po kilku meczach, które widziałem, mam jedną radę dla przeciwników - wygrać z nimi można tylko "głową". Chłopcy przy swoim wzroście całkowicie dominują na siatce. Mają jednak problemy, oczywiste w tak młodym wieku, z czytaniem kierunku ataku w bloku. Trzeba skoncentrować się na umiejętnym wykorzystaniu stawianej przez trzech wymienionych zawodników ściany. Dokładając odrzucającą do linii zagrywkę, można mieć nadzieję na urywanie im punktów. Jestem przekonany, że uczestnicząc w kolejnych silnie obsadzonych zawodach, chłopcy doszlifują elementy i w Zabrzu mogą trafić tylko i wyłącznie na opór ze strony UMKS MOS Wola Warszawa, UKS Plas Warszawa (pierwszy skład pozostał w stolicy), AKS Rzeszów, UKS Piast Krotoszyn i Wifama Łódź. Gdybym zawodników widział w kategoriach młodzieżowych, z miejsca wskazałbym podium Mistrzostw Polski. Jednak nie zapominajmy, że to nadal mini - a wygrana lub zwycięstwo w znacznym stopniu zależą od dyspozycji dnia oraz spokojnej głowy każdego z chłopców.

Klasyfikacja końcowa czwórek:

1.UKSJasieniak Gdańsk I (Jan Brzeziński, Piotr Leśniewski, Jakub Wilkowski,  Piotr Wołodźko i Bartek Pastuszak)
2. UKS Piast Krotoszyn I
3. UKS Dwójka Milicz
4. BAS Białystok I
5. MKS MOS Turek I
6. SUKSS Suwałki I
7. SP4 Bydgoszcz
8. UKS Suchanik Gdańsk I
9. UKS Volley Wałcz I
10. UKS Plas Warszawa II
11. UKS Piast Krotoszyn II
12. BAS Białystok II
13. MKS MOS Turek II
14. UKS Plas Warszawa I
15. Trefl Gdańsk I
16. Trefl Gdańsk II
17. SP Chwaszczyno

Najlepszym zawodnikiem turnieju czwórek został Piotr Wołodźko
Najbardziej wszechstronnym zawodnikiem turnieju "czwórek" został Patryk Fołtynowicz

Turniej trójek przyniósł ostatecznie sukces świetnie dysponowanej drużynie SUKSS Suwałki I, która uległa w finałach tylko jednej drużynie - nieobliczalnemu pierwszemu składowi UKS Piast Krotoszyn. Chłopcy z północnego-wschodu Polski poradzili sobie z wyższymi i dobrze przygotowanymi przeciwnikami, głównie sprytem, świetną obroną oraz odrobiną szczęścia. Bitwa z UKS Suchanik I (15:13 dla Suwałk) stanowiła ozdobę Pucharu Pomorza.
Śmiało mogę stwierdzić, że widziałem dziś przyszłych Mistrzów Województwa Podlaskiego. Nie sądzę, abyśmy nie zobaczyli tej trójki w Zabrzu 2013.

Klasyfikacja końcowa trójek:

1. SUKSS Suwałki I
2. UKS Suchanik Gdańsk I
3. Trefl Gdańsk I
4. UKS Piast Krotoszyn I
5. UKS Plas Warszawa I
6. UKS Dwójka Milicz
7. BAS Białystok I
8. UKS Plas Warszawa II
9. UKS Volley Wałcz I
10. UKS Piast Krotoszyn II
11. SP26 Bydgoszcz II
12. SP26 Bydgoszcz I
13. SP4 Bydgoszcz I
14. UKS Jasieniak Gdańsk I ( Maciek Guzowski, Kacper Polaczyk, Piotr Wierzbowski, Marcin Kwiatkowski)
15. Trefl Gdańsk II
16. UKS Piast Krotoszyn III
17. SP5 Lębork
18. SP60 Bydgoszcz II
19. SUKSS Suwałki II
20. UKS Jasieniak Gdańsk II (Kamil Leśniewski, Marek Gajewski, Bartek Migas)
21. SP4 Bydgoszcz II
22. Trefl Gdańsk III
23. SP60 Bydgoszcz I
24. UKS Suchanik Gdańsk II

Najlepszym zawodnikiem turnieju trójek został Jakub Hołubowicz
Najbardziej wszechstronnym zawodnikiem turnieju "trójek" został Kacper Chmielewski

 
Stopka