Para Piotr Wołodźko, Jakub Wilkowski zostali MISTRZAMI POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ.
  (2015-07-18)

Para Piotr Wołodźko-Jakub Wilkowski, absolwenci UKS Jasieniak i SP 85, wywalczyła na plaży w Łodzi złoty medal mistrzostw Polski młodzików. Po halowym wicemistrzostwie kraju i drugim miejscu w gimnazjadzie to trzeci krążek wywalczony przez gdańskich młodzików w tym roku. Para Trefla Gdańsk była jedynym reprezentantem Pomorza podczas finałowego turnieju rozgrywanego w Łodzi. Piotr Wołodźko i Jakub Wilkowski rozpoczęli turniej od zwycięstw 2:0 nad reprezentantami gospodarzy, Kacprem Fryczakiem i Sebastianem Garstką oraz parą z Radlina - Filip Grygier-Kacper Walawski. W ćwierćfinale gdańszczanom zrewanżowali się jednak koledzy tego ostatniego duetu. Kolejny radliński zespół ? Jakub Bugajski-Beniamin Granieczny ? wygrał 2:0 i Wołodźko z Wilkowskim przeszli na tzw. prawą stronę drabinki rozgrywanego systemem brazylijskim turnieju. Oznaczało to, że każda kolejna przegrana eliminuje ich z walki o medale. W kolejnych meczach reprezentanci Trefla nie mieli już jednak sobie równych. Ograli 2:1 krotoszyński duet Foltynowicz-Kostka, a w półfinale nawet seta nie urwali im pochodzący z Gostynia Dominik Poznański i Krystian Łagódka. W finale czekała na nich ponownie para Bugajski-Granieczny. Ekipa z Radlina, po licznych błędach żółto-czarnych, wygrała pierwszego seta, ale w drugim Wołodźko i Wilkowski wygrali 21:19. O złocie mistrzostw Polski decydował więc tie-break. W nim rywale mieli już trzy piłki meczowe, ale gracze Trefla wyszli obronną ręką i ostatecznie wygrali tę partię 18:16, gwarantując sobie tytuł mistrzów Polski młodzików w siatkówce plażowej!