Finał Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce o Puchar Kinder + Sport 2 dziewcząt.
  (2016-05-12)

12.05.2016 w ZKPiG nr 2 w Gdańsku odbył się Finał Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce o Puchar Kinder + Sport 2 dziewcząt. Organizatorem zawodów był PWZPS. Na turniej przyjechało szesnaście najlepszych zespołów z całego województwa. Przypomnę, że wcześniej w turniejach odpadły czterdzieści cztery drużyny. Graliśmy w czterech grupach po cztery zespoły. Zwycięzcy grup awansowali dalej. Natomiast drużyny, które zajęły miejsca trzecie i czwarte grały krzyże. I miejsce w mistrzostwach zajął zespół UKS Jasieniak w składzie: Zosia Binduga i Martynka Rytlewska. II miejsce wywalczyły zawodniczki MTS Kwidzyn II: Waleria Oprawa i Natalia Szewczyk. III miejsce zajęły dziewczęta z KaEmKa I: Nikola Sapkowska i Maja Wengler. Te trzy zespoły uzyskały awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się na początku lipca w Częstochowie. Dziewczęta zostały obdarowane przez firmę Ferrero. Najlepsze otrzymały torby, koszulki, statuetki i medale. Każda zawodniczka startująca w zawodach otrzymała batona, wodę i dyplom. Nasz II zespół: Karolina Laskowska i Dominika Żuk odpadł w barażach.