Finał Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce o Puchar Kinder + Sport 4 dziewcząt.
  (2016-05-13)

13.05.2016 w Starogardzie Gdańskim odbył się Finał Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce o Puchar Kinder + Sport 4 dziewcząt. Organizatorem zawodów był PWZPS. Na turniej przyjechało dwanaście najlepszych zespołów z całego województwa. Przypomnę, że wcześniej w turniejach odpadły czterdzieści cztery drużyny. Graliśmy w dwóch grupach po cztery zespoły. Zwycięzcy grup awansowali dalej. Natomiast drużyny, które zajęły miejsca trzecie i czwarte grały krzyże. I miejsce w mistrzostwach zajął zespół: MTS Kwidzyn. II miejsce wywalczyły zawodniczki UKS Jasieniak w składzie: Karolina Malon, Dominika Rodek, Agnieszka Zioło i Magda Zioło. III miejsce zajęły dziewczęta z KaEmKa. Te trzy zespoły uzyskały awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się na początku lipca w Częstochowie. IV miejsce wywalczył zespół Energa Gedania. Dziewczęta zostały obdarowane przez firmę Ferrero. Najlepsze otrzymały torby, koszulki, statuetki i medale. Każda zawodniczka startująca w zawodach otrzymała batona, wodę i dyplom. Nasz drugi zespół w składzie: Karmela Joachimiak, Julka Burdyn, Maja Fenikowska i Paulina Żołopa przegrał w barażach z MTS Kwidzyn.