Menu
Imprezy

Finał Mistrzostw Województwa o Puchar Kinder + Sport 2 Dziewcząt.
  (2019-05-12)

12.05.2019 w SP nr 85 odbył się Finał Mistrzostw Województwa o Puchar Kinder + Sport 2 Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 16 najlepszych zespołów z naszego województwa. Organizatorem zawodów był PWZPS. W eliminacjach zespoły walczyły w czterech grupach systemem "każdy z każdym". UKS Jasieniak I ( Tosia Szmurło i Maja Miotk ) zajęły I miejsce w zawodach bez straty seta. Nasz drugi zespół zajął drugie miejsce w grupie. Następnie dziewczęta wygrały "krzyże" i znalazły się w pierwszej czwórce zawodów. Niestety Julka Trepczyk i Maja Przychodzka przegrały decydujący mecz z z UKS Zatoka Puck 2:1 (18:16, 11:15 i 14:12) i dziewczęta zajęły III miejsce w turnieju. Dwa najlepsze zespoły będą reprezentowały nasze województwo podczas finałów ogólnopolskich w Zabrzu. Klasyfikacja końcowa: I miejsce: UKS Jasieniak I, II miejsce: UKS Zatoka Puck I, III miejsce: UKS Jasieniak II, IV miejsce: AS Trefl Gdańsk I, V miejsce: PSP Gnieżdżewo, VI miejsce: SPS Lębork I, VII miejsce: Gdyńska Akademia Siatkówki I, VIII miejsce: Stowarzyszenie Nasza Gedania, IX miejsce: APS Rumia II, X miejsce: UKS Piast Kobylnica I, XI miejsce: Gdyńska Akademia Siatkówki II, XII miejsce: MTS SP 6 Kwidzyn I XIII miejsce: KaEmKa Starogard Gdański II, XIV miejsce: UKS Piast Kobylnica, XV miejsce: KaEmKa Starogard Gdański I, XVI miejsce: APS Rumia I.