UKS JasieniakMłodzieżowa SiatkówkaMłodzieżowa Siatkówkalogo

Strona główna   Kontakt   Zaloguj


Uczniowski Klub Sportowy "Jasieniak" działa
przy Szkole Podstawowej nr 85 w Gdańsku.ul. Stolema 59, 80-177 Gdańsk
tel./fax 058 322-15-25

Menu
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Menu
Imprezy

Zostań Ratownikiem - konkurs
  (2008-03-14)

 

Dnia 14.03.2008 w SP nr 85 odbyła się VI edycja konkursu „Zostań Ratownikiem”. Do zawodów przystąpiło 28 zespołów składających się z trzech osób. Celem imprezy było propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów oraz zachęcenie ich do podnoszenia swoich umiejętności w tym zakresie. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym z nich drużyny odpowiadały na pytania testowe. Po udzieleniu odpowiedzi pięć najlepszych zespołów wzięło udział w zmaganiach ratowniczych. Pozostali uczestnicy konkursu oglądali akcje ratownicze swoich koleżanek i kolegów.

W części pierwszej najwięcej punktów (28) otrzymał zespół w składzie: Lech Gorlewicz, Łukasz Kufel, Piotr Cybulski (VB). Drugie miejsce zajęły dwa zespoły: Maciek Kufel, Łukasz Mierzejewski, Jarek Szymukowicz (VB) oraz dziewczęta z klasy VI b w składzie: Paulina Smoleń, Karolina Socha, Marta Pawłowska. (27 punktów). Trzecie miejsce po pierwszym etapie zajmowały drużyny w składzie: Adrianna Szyszko, Lisa Pillath, Alicja Jagodzińska (Vf) oraz zespół chłopców z klasy Ve w składzie: Mariusz Lewandowski, Tomek Urbanowicz, Adrian Sadowski.

W drugiej części zawodnicy oglądali scenki pozorujące wypadki i udzielali pierwszej pomocy. Sędziowie oceniali sposób ratowania życia i udzielania pierwszej pomocy, wezwanie pomocy, pracę zespołową.

Podczas pierwszej scenki uczniowie byli świadkami pogryzienia dziewczynki przez psa. W drugiej scence dzieci oglądały bójkę w wyniku, której jeden chłopiec stracił przytomność, innemu leciała krew z nosa, a trzeci miał uraz nogi i głowy. Podczas trzeciej scenki ratownicy musieli pomóc dziewczynce, która miała napad epilepsji i jej mamie, która dostała zawału serca.

I miejsce w konkursie wywalczyły: Adrianna Szyszko, Lisa Pillath, Alicja Jagodzińska (Vf)

II miejsce: Lech Gorlewicz, Łukasz Kufel, Piotr Cybulski (VIb)

III miejsce: Maciek Kufel, Łukasz Mierzejewski, Jarek Szymukowicz (VB)

IV miejsce: Paulina Smoleń, Karolina Socha, Marta Pawłowska.(VIb)

V miejsce: Mariusz Lewandowski, Tomek Urbanowicz, Adrian Sadowski (Ve).

 

Porównując nasze konkursy na uwagę zasługuje fakt, że wzrosła wiedza zarówno teoretyczna jak i praktyczna dzieci uczestniczących w zawodach. W zeszłym roku, aby wygrać wystarczyło otrzymać 22 punkty. W tym roku 21 punktów to był najsłabszy wynik.

Najlepsza drużyna będzie reprezentowała szkołę w mistrzostwach Gdańska w udzielaniu pierwszej pomocy.

           Każdy zawodnik, który zajął miejsca I – III otrzymał puchar, medal i nagrody rzeczowe, pozostałym laureatom wręczyliśmy dyplomy oraz drobne upominki. Wszyscy startujący otrzymali słodki poczęstunek

.  Bardzo dziękujemy sponsorowi VI edycji konkursu „Zostań Ratownikiem” firmie PZU


 
Stopka